Виставка завжди є своєрідним звітом художника перед глядачами. Валерій Сосна не вперше виставляє свої твори на персональних виставках, які щоразу відкривають нові сторони творчого обдарування майстра.

Виставка завжди є своєрідним звітом художника перед глядачами. Валерій Сосна не вперше виставляє свої твори на персональних виставках, які щоразу відкривають нові сторони творчого обдарування майстра. Раніше ми бачили його портрети, тематичні картини, що були виконані в різних художніх манерах та техніках. Це – і суто реалістичні картини, і експресивно динамічні, та навіть абстрактні, твори, що відбивають наше сьогодення в художній формі.
Експозиція виставки «Своя країна» демонструє твори Валерія Сосни, які були створені протягом останніх років і значно відрізняються від попереднього творчого доробку художника. На виставці представлено здебільшого пейзажний живопис. Тут перед нами постають відомі історичні споруди, куточки рідного міста, ліричні сільські краєвиди.
Значна частина виставки – це традиційний олійний живопис. Ці роботи відрізняються пошуками свого нового своєрідного колориту, у динамічному експресивному або спокійному співставленні гарячих та холодних площин якого, вгадуються чи то монументальні, чи то ліричні пейзажні мотиви.
Приємною несподіванкою для глядачів виставки стали акварелі Валерія Сосни, в яких він використовує авторську техніку несхожу на твори інших майстрів акварельного живопису. Прозорі, гармонійні за кольором та композицією аркуші характеризують В. Сосну як художника-лірика, що тонко відчуває ауру місця, яке він зображує.
  В цілому виставка свідчить про постійні авторські пошуки, про те, що художник не зупинився на досягнутому, вдосконалює свою професійну майстерність, та разом зі своєю країною шукає своє місце у нашому світі у наш час.  
Художник вважає, що саме час народжує мистецтво. В пейзажах, здається суто реалістичних, ми відчуваємо любов автора до своєї  країни, любов, яка особливо відчутно пробуджується в наш суворий час.


Кулічихін В.В., Несмачний С.М.,
мистецтвознавці

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить